Artyści - 2019

Kapela DOCUKU (CZ)
Kapela DOCUKU (CZ)
Czeska grupa Docuku pochodzi z Valašskiego Meziříčí (na Morawach) i koncertuje od 2001, mając już na koncie wydane trzy płyty. Jej liderem jest wokalista Jiří Buksy. Docuku w dialekcie wołoskim znaczy „szybko, szybko, szybko”, lub „razem” - nazwa świetnie więc oddaje klimat granego przez zespół repertuaru.
 
 
SOKÓŁ ORCHESTRA (PL)
SOKÓŁ ORCHESTRA (PL)
Sokół Orchestra jest projektem odzwierciedlającym fascynacje muzyką etniczną jego lidera – Przemka Sokoła, zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Dominuje w nim unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów, ale nie tylko.
 
 
ADAM STRUG (PL)
ADAM STRUG (PL)
Polski śpiewak i instrumentalista, etnomuzykolog, poeta, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki oraz pomysłodawca zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej.
 
 
POTOCK (PL)
POTOCK (PL)
Wszystko rozpoczyna się od spotkania – przyjaźń, miłość, muzyka… PotOCK rozpoczął się właśnie od spotkania, spotkania ludzi, którym w życiu zawsze towarzyszyła muzyka, kultura, miłość do regionu oraz otwartość i szacunek do człowieka. W sierpniu 2018 roku członkowie zespołu Body Mind Relation oraz wokalistki zespołu JUZYNA zostali zaproszeni do współpracy przy realizacji widowiska teatralnego „Pamiętnik Babiej Góry”. Zderzenie muzyków rockowych z góralskimi głosami i ludowymi pieśniami przyniosło porywający wręcz efekt.
 
 
SINFONIA CARPATHIA (PL)
SINFONIA CARPATHIA (PL)
Sinfonia Carpathia to orkiestra, w której skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, pochodzący z Sądecczyzny. Jej założycielem jest Bartosz Życzyński. Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego „Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu i poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji, opartej na przyjaźni i pasji do muzyki.
 
 
TEATR GRY I LUDZIE (PL)
TEATR GRY I LUDZIE (PL)
Powstał w 1997 roku. Jego repertuar stanowią przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne oraz spektakle dla dzieci. Od początku istnienia Teatr jest zespołem podróżującym, występującym na scenach krajowych i zagranicznych, a tworzą go ludzie o różnych korzeniach i doświadczeniach artystycznych.
 
 
MUZIKANTY (PL)
MUZIKANTY (PL)
Muzikanty to autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów. Funkcjonując z powodzeniem w nurcie teatru ulicznego, równolegle występuje jako formacja muzyczna. W sposób raczej zabawny :)
 
 
SHOW ROWEROWE - pokaz akrobacji rowerowych Jonasza Pakulskiego (PL)
SHOW ROWEROWE - pokaz akrobacji rowerowych Jonasza Pakulskiego (PL)
Widowisko rowerowe łączące w sobie ogromne emocje, rozrywkę oraz edukację w jednym. Show nie jest zwyczajnym pokazem rowerowym, lecz w pełni profesjonalnym przedstawieniem artystycznym. Całość jest zaprojektowana tak, aby stopniowo budować emocje, aż do ostatniego kulminacyjnego numeru, którym jest bicie życiowego rekordu skoku wzwyż.
 
 
TEATR NOVOGO FRONTA (CZ)
TEATR NOVOGO FRONTA (CZ)
Teatr Novogo Fronta powstał w 1993 roku w Petersburgu. W początkowym okresie twórczość zespołu bazowała na eksperymentach w obszarze relacji między ciałem – jednym tworzywem aktora – a przestrzenią zdarzenia. Pierwszy spektakl Teatru Novogo Fronta, Vremja Durak (Czas Głupiec, 1994), który poruszał temat lęku przed tym, co przyniesie przyszłość Rosji, zaprezentowany został podczas pierwszego tournée zespołu po Europie. Po zakończonej trasie grupa przeniosła się na stałe do Pragi.
 
 
Pantomime Theater - BODECKER & NEANDER (DE)
Pantomime Theater - BODECKER & NEANDER (DE)
W 1996 roku, ukończywszy studia w École Internationale de Mimodrame de Paris pod dyrekcją Marcela Marceau, Wolfram von Bodecker i Alexander Neander powołali do życia Théâtre Mimo Magique, a od 2006 roku zaczęli posługiwać się nazwą Compagnie Bodecker & Neander. Ich pierwszy spektakl zatytułowany Silence wygrał nagrodę publiczności Berlin Audience Award, a kolejna produkcja, Out of the blue odniosła prawdziwy sukces zarówno wśród publiczności jak i krytyków. Para artystów prezentuje koncepcję „koncertu wizualnego”: podczas wspólnych występów z dużymi zespołami muzyków, jak np. Suttgarter Kammerorchester, londyński Arditti Quartet czy lipski Gewandhaus-Oktett, przed widzami odkrywają nowe, fascynujące połączenie pantomimy i muzyki.
 
 
TEATR V6 (PL)
TEATR V6 (PL)
Teatr V6 to zespół wszechstronnych tancerzy, akrobatów, wokalistów oraz doświadczonych twórców wywodzących się z różnych dziedzin sztuki. Tym co wyróżnia V6 jest niezwykła pomysłowość i nowoczesność spektakli oraz ich unikalny charakter wzorowany na cirque noveau.
 
 
Bieszczady, Bieszczady… – przegląd filmowy
Bieszczady, Bieszczady… – przegląd filmowy
Temat tradycyjnego, dwudniowego przeglądu jest bezpośrednim nawiązaniem do kultury, historii i krajobrazu Podkarpacia, a także twórczości jednego z mocniejszych punktów festiwalowego programu – zespołu Tołhaje.
 
 
 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl