Putovna Cajovnia : Sztuka Herbaty

"Zaparz czarkę doskonałej herbaty; przygotuj węgiel, tak, aby ogrzał wodę; ułóż kwiaty tak, jak rosna w polu; w lecie stwórz chłód, w zimie ciepło; zrób wszystko przed czasem; bądź przygotowany na deszcz; poświęć uwagę tym, którzy Ci towarzyszą
                                                                                Sen Rikyu, Japonia - mistrz Drogi Herbaty
zaczerpnięto z: „Estetyka Japońska" pod redakcją Krystyny Wilkoszewskiej, Universitas - Kraków 


Putovna Cajovnia to po słowacku : Wędrowna Herbaciarnia. Wielki namiot z fantastycznymi herbatami, wystrojem i muzyką to bardzo popularne zjawisko na słowackich i czeskich festiwalach muzycznych i teatralnych. Istotą tej idei jest mobilność nawiązująca do nomadyzmu, niezależność i wysoka jakość herbaty.

 

Herbaciarnie to bardziej sztuka niż usługa i warto poddać się atmosferze postoju na długiej trasie wędrówki... Herbaciarnie w Czechach i Słowacji sprowadzają najwyższej jakości herbaty z całego świata i mają ustaloną renomę i wielu oddanych przyjaciół. Namiot herbaciarni spoczywa w magazynie w Starej Lubovni na Słowacji, a na nasz festiwal zostanie wydobyty, odkurzony i ustawiony w Miasteczku Galicyjskim.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 8031c
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl