home > News >
 

19-20 sierpnia 2011 r. w Nowym Sączu - Festiwal Karpaty OFFer

III Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki - Małopolska Karpaty OFFer

19-20 sierpnia 2011r.

 

Tegoroczny III Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki - Małopolska Karpaty OFFer odbywał się będzie w dniach 19-20 sierpnia, a miejscem festiwalowych akcji i koncertów będzie Nowy Sącz. Wzorem poprzednich lat, na ulicach miasta, w Rynku i na sądeckich plantach, znów pojawi się muzyka, sztuki plastyczne, taniec, teatr, performance, film oraz fotografika. Mieszkańcy Nowego Sącza, a także przebywający w nim goście po raz kolejny będą mogli uczestniczyć we wspaniałym święcie karpackiej wyobraźni.

Pierwszego dnia Festiwalu, poświęconego już tradycyjnie muzyce, wystąpią zespoły z Polski i Ukrainy. Będziemy mogli usłyszeć dźwięki „Kapeli Maliszów” spod Gorlic, grupy „Acoustic Acrobats”, energetycznych klezmerów małopolskich, finalistów popularnego w ostatnim czasie programu muzycznego oraz przeboje nowoczesnego i charyzmatycznego, ukraińskiego zespołu „AtmAsfera”. Na Artystycznej Ulicy (ul. Jagiellońska, deptak) oraz na sądeckich plantach będą się również odbywać akcje artystyczne i warsztaty. Projekt Karpaty Magiczne przeprowadzi nowatorską akcję pod nazwą „Karpacka Archeologia Dźwięków”, w ramach której obędzie się przedsięwzięcie „Długie struny”, czyli granie i nagrywanie dźwięku strun o długości 10-15 m, złożonych w instalację i zamocowanych na otwartej przestrzeni. Alicja Mojko – kiedyś aktorka Gdańskiego Teatru Snów, która osiadła w okolicach Nowego Sącza, przyciągnięta nieodpartym urokiem Karpat, zaprosi dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty poświęcone endemicznemu gatunkowi motyla. Pod kierownictwem aktorki uczestnicy będą wykonywać skrzydła niepylaka Apollo, uczyć się układu choreograficznego – swoistego tańca motyli, a na zakończenie warsztatów wspólnie go wykonają.

Drugi dzień Festiwalu, mający nieco inny, ale równie interesujący charakter, zostanie oddany artystom działającym na niwie teatru, tańca i performance’u. Ciekawe, a przy tym widowiskowe spektakle i występy zaprezentują:

- teatr „Tulave Divadlo” ze Słowacji, dzięki któremu poznamy komediowe oblicze „Hamleta”;

-  teatr „ON OFF” Kraków/Zakopane, który przeprowadzi barwne akcje uliczne i warsztaty pod hasłem „Zjawy z gór”; zakończone wspólną prezentacją artystyczną aktorów i uczestników warsztatów na Rynku w sobotę wieczorem;

- pełna werwy grupa znakomicie tańczących mężczyzn z Węgier, czyli zespół „4 for dance”;

- Projekt „Samsara”, który przedstawi klasyczny taniec indyjski w formie barwnej i emocjonującej opowieści o wędrówce człowieka przez życie;

- „Patenciarz”, ukazujący nowatorskie i efektowne podejście do sztuki pantomimicznej (jeden z finalistów znanego i lubianego dziś programu talentshow);

- wyjątkową atrakcją i jednocześnie końcowym akcentem tegorocznego Festiwalu będzie pokaz „Tańczących Fontann”, podczas którego strumienie lejącej się wody tryskać będą w rytm znakomitej, a przy tym znanej muzyki, a wszystko wzbogacone wspaniałą grą świateł.

Wśród offerty Festiwalu nie mogło też zabraknąć elementów sztuki filmowej, dlatego, jak co roku odbędzie się dwudniowy przegląd „Drakuliada”, w ramach którego wyświetlimy kolejne dzieła sztuki filmowej z nurtu wampirycznego, przeżywającego w ostatnim czasie swoisty renesans.

Choć do Festiwalu Małopolska Karpaty OFFer pozostał jeszcze miesiąc, jego organizator, czyli Instytut Europa Karpat, Oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ już dziś serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Nowego Sącza oraz odwiedzających go w tym czasie turystów do aktywnego uczestnictwa w różnorodnych festiwalowych akacjach oraz do wspólnej, wyśmienitej zabawy.

 

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): f2150
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl